niedziela, 29 grudnia 2013

Porządki i podsumowania na koniec roku.

Przed świętami nie zdążyłam, więc tuż po nich zabrałam się za porządki na blogu. Przeglądałam też zdjęcia i znalazłam te, które od dawna czekają na publikację. Były to m.in. zdjęcia przedstawiające powiększony zbiór naszych pomocników, czyli jajeczek, dzięki którym utrwalamy części mowy. Mamy już zapełnione spore pudełko i stopniowo dokładamy do nich karteczki z poznawanymi kolejno w V klasie częściami mowy. W naszym zbiorze są już: rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki i liczebniki. Papierowe kartki szybko się niszczyły, więc zostały zalaminowane i teraz przetrwają wieki :)
Zakładki na blogu uzupełniłam o nową, pod nazwą „Gra czytelnicza GWO”. Będę ją na bieżąco aktualizować, by można było śledzić nasze postępy w tych rozgrywkach. Zaglądajcie tam i pamiętajcie o drugim zadaniu !


 Uaktualniłam też listę obserwowanych blogów o kilka interesujących pozycji. Moim uczniom szczególnie polecam te dwa:

****Blog waszego rówieśnika, Aleksego, który recenzuje przeczytane książki. Warto tam zaglądać w poszukiwaniu ciekawych tytułów. 

****Blog zatytułowany „Instrukcja obsługi języka polskiego”. Na pewno będziemy tam często zaglądać w czasie lekcji. Uczniowie uczą uczniów, świetne! Kto chętny do nakręcenia takiego filmiku u nas ? 

A wszystkim, którzy tu zaglądają podsuwam kolejny link do strony z darmowymi zdjęciami o grafiką. 

To już mój ostatni wpis w tym roku. Bardzo się cieszę, że to wirtualne miejsce powstało i że jego prowadzenie sprawia mi radość. W ciągu tych czterech miesięcy napisałam 46 postów, odwiedzono mnie ponad 7 tys. razy, zostawiliście tu wiele komentarzy, za które dziękuję. Mam nadzieję, że blog będzie się rozwijał, a czytelnicy z przyjemnością będą tu zaglądać. A szykują się spore zmiany i nowości, ale na razie ci…… :)

Do siego roku!

2 komentarze:

  1. Świetne oba blogi, które Pani poleca, zwłaszcza "Instrukcja obsługi języka polskiego" - warte naśladowania, BARDZO kształcące dla uczniów, którzy chcieliby wystąpić w takich filmikach. Może spróbuję to też zrobić na naszym gruncie... D. B.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna sprawa z tymi "jajeczkami". Kradnę pomysł :D

    OdpowiedzUsuń

Podobne wpisy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...